TC No ile SGK Sorgulama

Tc no ile sgk sorgulama

SGK sorgulama işlemini üç şekilde yapma imkanınız var. Bunlardan birisi e-Devlet iken bir diğeri de SGK’nın internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz sorgulama işlemidir. Peki siz hangisini kullanacaksınız. e-Devlet şifreniz var ise turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapabileceğiniz gibi TC kimlik numaranız ile de SGK’nın internet sitesinde sorgulama yapabildiğinizdir.

e-Devlet üzerinden SGK sorgulaması için sizden TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresini ister. e-Devlet şifreniz yok ise sizde TC kimlik numaranız ile SGK’nın internet sitesinden sorgulama yapmak isterseniz. Yani bu yolu da kullanabilirsiniz. SGK’nın internet sitesinde de öğreneceğiniz bilgiler e-Devlet üzerinden öğreneceğiz bilgiler ile aynı olduğundan herhangi bir şüphenizin olmasına gerek yoktur.

Aşağıdaki linke tıklayarak TC no ile sgk sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

http://www.edevletssk.org/sgk-sorgulama-2.html

Bu linke tıkladıktan sonra TC kimlik numaranızı giriniz. Burada yapacağınız sorgulama işleminde size son tüm aylık dökümanınızı yani son çalıştığınız yılların SSK sorgulamanızı verir. TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra hemen altında yer alan lütfen … sayısını yandaki boşluğa yazınız diye belirtilen kutuya o sayısı yazın. Sayıyı doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Eğer o kutucuktaki rakamları doğru bir şekilde yazmazsanız sorgulama sayfası açılmaz. Rakamlar ise tekrar değişir. O yüzden orda yazan rakamları doğru bir şekilde yazmaya çalışın. Bazı durumlarda vatandaşlar o kutucuktaki rakamları doğru yazıyor fakat siteye girmediği zaman ilk olarak bu uyarı akıllarına geldiğinden tekrar tekrar kutucuktaki rakamları değiştirerek girmeye çalışıyorlar. Fakat burada TC kimlik numaranız da yanlış olabilir tekrardan TC kimlik numaranızı kontrol edin ve daha sonra kutucuktaki rakamları söz konusu yere yazın. Rakamlar bazen harfte içerebilir. Harfleri büyük küçüklük durumuna göre de doğru yazmaya çalışın. Eğer harf büyük harfle yazılmışsa büyük harfle yazın küçük harfle yazılmışsa küçük harfle yazın. Bununla birlikte yine de giriş yapamadıysanız sistemde problem olabileceğini düşünebilirsiniz.

Tc ile sgk sorgulama için tıklayınız..

  8 Haziran 2015 - 04:47
  necdet özsoy

  sayın başkanım ben işkazası geçirdim özkar özülke gür pınar şirketinde 2009 da ayağım kırıldı çalışırken 3 ay rapor aldım istirahat raporu ve bana ssk her gidişimde geri çeviriyor şirketle mahkemede olduğumu söylediler ve mahkeme 2009 dan 2015 nisan 21 inde sonuçlandı tekrar mahkeme sonuçuyla gittim gene geri çevrildim sayın başkanım şikaat çıyım ssk ve kaza geçirdiğim şirkettten mağdurum kapınıza sığındım gereken yapılmasını arz ederim sayın başkanım

  9 Haziran 2015 - 23:44
  yusuf bayraktar

  bana gelen mesaj sgk acık hesabıma ne kadar yatı

  9 Haziran 2015 - 23:47
  yusuf bayraktar

  sgk hesabıma yatan para ne kadar

  23 Temmuz 2015 - 14:43
  Hüseyin GÜVEN

  21.06.1965 dogumluyum. 06.01.yılında uzman cavus olarak goreve basladım.06.01.2003tegorevden ayrıldım.askerlıgımı saydırmadım. eger saydırsam ve yıpranma ile 12.5 yıl gorev yapmışlıgım var. ne zaman emeklı olurum.

  29 Temmuz 2015 - 20:27
  ecevit cak

  hizmet dokumu

  31 Temmuz 2015 - 14:35
  kemal öcal

  ne zaman emeklı olabılırım

  12 Eylül 2015 - 11:23
  bülent çorak

  Tc no ile ssk sorgulama için edevlet şifresi aldım fakat sisteme giriş yapamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir