TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama

UYAP, Edevlet tc kimlik no ile mahkeme sorgulama

MAHKEMELERİNİZE ZAMANINDA ULAŞIN!

Keşke her şey Dostoyevski’nin Suç ve Ceza kitabındaki gibi kolay olsa ve suçlular suçlarını derhal itiraf etseler. Her gün ne yazık ki Türkiye’ de pek çok suç işlenmektedir ve insanlar alacak – verecek, kan davası vb. olaylar için mahkeme yoluna sıkça başvurmaktadırlar. Ancak; mahkeme gününün zamanında bilinememesi ve mahkemelerin nerede olacağını tam bilememek insanları bir zorunluluğa doğru itmiştir. Neyse ki çağımız dünyasında internet bize bu fırsatı sunmuş ve Mahkeme Sorgulama adı altında bir sistem ülkemizde geliştirilmiştir. Böylelikle insanlar artık; mahkeme evraklarını aramadan direkt olarak mahkemeleri olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilmektedirler.

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemin çalışması için iki farklı yol vardır: E-DEVLET, UYAP.

İki sistemde gayet sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Şimdi sistemlerimizi ve nasıl bu işi halledeceğimizi açıklayacağız.

UYAP SİSTEMİ

Uyap sistemi üzerinden TC kimlik numarası ile giriş yapacaksınız. Uyap bilgi sisteminde ise sizin isim soy isminize açılmış bir dava ya da mahkeme var mı öğrenebilirsiniz. Karşınıza açılacak olan sekmenin sağ üst kısmındaki portal sekmesinden giriş yapıp, imzasız olan seçeneği tıklayın ve karşınıza yine çıkan sayfadan TC NO İLE DOĞRULAMA resmini yazdıktan sonra giriş yapıp gerekli bilgilere ulaşacaksınız.

E-DEVLET

Bu ikinci sistemde ise EDEVLET sistemi üzerinden yapılıyor. Bunun için 2 tl karşılığında alacağınız E-DEVLET şifresine ihtiyacınız var. E devlet şifresini edindim benim şifrem var diyorsanız e-devlet sistemi üzerinden TC kimlik numarasını ve şifrenizi girdikten sonra sorgulama yapabiliyorsunuz.

Keşke sorunsuz bir dünyada, suçun olmadığı bir ütopyada yaşasak. Fakat her şeye rağmen gülmesini bilen, bardağın dolu kısmını görebilen insanlar olabiliriz. Kazasız, belasız ve mahkemesiz günler dileğiyle!

TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

  5 Ekim 2014 - 03:57
  ferdi dalgalı

  mahkeme

  23 Aralık 2014 - 19:38
  esma usta

  mahkemem varmı

  5 Ocak 2015 - 14:52
  ata nirun

  mahkeme

  8 Ocak 2015 - 15:40
  berkan sorver

  mahkeme

  7 Şubat 2015 - 22:56
  derya

  TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama işlemlerini yapmak neden şifresiz olmuyor. Neden herşey para karşılığında yapılıyor. Yetkililer sesimizi duysun artık

  3 Mart 2015 - 21:17
  Hasan KÜLEKÇİ

  Dosya.no.2013/746 boşanma davasında dosya işlemden kaldırıldı. Bu karar ne anlama geliyor. Bundan sonra neyapmak gerekir.

  25 Nisan 2015 - 21:36
  gokay

  Tc no niye var ki anlamadım bi b.ka yaramıyor illaki ikinci bir şifre istiyorsunuz tc girişe eklenti yüklenmedi uyarısı nedemek kaldırın ozaman o sekmeyi sanki dünya merkez bankasına giriş yapıyoruz altı üstü borcumuz harcimiz varmı diye bakacaz.ilgililer bi çözüm bulun uyap arıyoruz kontör lira koymuyor maşallah sömürüyor devamlı kullandığımız bir pencere degilki e devlet kapısı bi sürü şifre felan aha unuttum şifremi yardım diyorum ama yardıma ben yardım ediyorum kapatarak çünkü cevap olamıyor güncellenmesi gereken işlemler varmış bi girsem edevlete guncelliycemde maalesef o kapıda kapalı heyy ilgililer yatmayın çalışın biraz tc vatandaşıyım ben kolaylık ve hizmet lütfen

  28 Ocak 2016 - 15:39
  adem uygurtaş

  tc no ile mahkeme sorgulamaları yapılmıyor artık. edevlet veya uyap üzerinden yapılabiliyo.

  31 Ocak 2016 - 10:42
  mehmet faruk anık

  1 yıl önce mahkemeye verdim birini alacak davası için daha gelmedi mahkeme kagıdı

  2 Şubat 2016 - 17:14
  muhlis özdemir

  adıma borç varmı

  6 Şubat 2016 - 11:33
  metin tekin

  s.g.k.

  6 Şubat 2016 - 11:38
  metin tekin

  emekli maaşım

  8 Nisan 2016 - 17:09
  seyran

  devlet vatandaşını resmen müşteri olarak görüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir