TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama tc kimlik no doğrulama

TC kimlik no sorgulama işlemi bazı işleri yapmamız sırasında karşımıza çıkabiliyor. Örneğin, çok beğendiğiniz bir televizyonu internet üzerinden satın almak istiyorsunuz. Adresinizi girdiniz fakat, T.C. kimlik numaranızı da girmeniz gerekiyor ve bu kimliğiniz şu anda yanınızda değil. Alışverişiniz yarım mı kalacak? Hayır tabi ki. Bu ve buna benzer pek çok konuda kimlik numaranıza ihtiyaç olduğunuz zamanlarda yapmanız gerekeni anlatacağız, fakat bu numarayı ezberlemeli yada en azından bir kağıda yazıp, cüzdanınızda saklamanızı öneriyoruz. Fakat kimliksiz olarak dolaşmanız ve polise bu şekilde yakalanmanız durumunda bir miktar para cezasının da olmayacağını belirterek hemen detayları anlatmaya geçelim.

TC Kimlik No Sorgulama İçin Gerekli Olan Bilgiler Nelerdir?

Kimlik numaranızı öğrenmeniz için T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan sorgulama sayfasında giriş yapmanız gerekmektedir. Peki hangi bilgileri girerek, bu rakamlara ulaşacaksınız? Adınız, soyadınız, baba adınız, anne adınız, doğum yılınız, cinsiyetiniz , nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe bilgisi, kimliğinizin arka tarafında yazılı olan cilt no, aile sıra no, birey sıra no ve doğrulama kodunu girmenizden sonra kimlik numaranıza ulaşabilirsiniz. Bu kadar detaylı sorgulama yapılmasının arkasındaki sır perdesinin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Eğer sadece ad, soyad, baba adı, anne adı ve doğum yılı üzerinden sorgulama yapılsa, bu bilgilerin tanıdıklarınız tarafından ele geçirilmesi ve numaranıza ulaşması söz konusu olacaktı. Siz işinizi şansa bırakmayın ve kimliğinizi yanınıza almadığınız zamanlarda, ya kimlik numarasını yada bu bilgileri bir kağıda yazarak, cüzdanınızda taşımaya dikkat edin.

Kimlikleriniz Mutlaka Yanınızda Olmalı

Kimliklerinize sahip çıkmalı ve asla kaybetmemelisiniz. Kaybederseniz eğer 78 TL cezasını ödedikten sonra yeni bir kimlik çıkartıyorsunuz. Herkesin yanında taşımasının zorunlu olduğunu biliyor olmalısınız ve dikkatli olmanızı biz öneriyoruz. Yaptığınız bir çok alışverişte, fatura kesilirken, yeni bir banka hesabı açılırken, sipariş verdiğiniz ürünleri kargo yada kuryeden teslim alırken, keza yeni bankamatik yada kredi kartınızı teslim alırken, kimlik bilgileriniz olmadan işlemleri tamamlamanız son derece güçtür. TC kimlik no sorgulama adına sayfamızdaki bilgiler umarız sizlere yardımcı olmuştur ve kimliğinizi asla kaybetmemeniz dileğiyle, iyi günler dileriz.

TC Kimlik No Sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

    8 Şubat 2015 - 12:59
    sademen

    Tc kimlik no sorgulamasını kimliğim olmadan yapabildim güzel bi uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir