Tescil Tarihi Nedir? Tescil Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Genel - 01.03.2017 -


Araç tescil tarihi nedir? Araç tescil tarihi ruhsatta nerede yazar? Araç tescil tarihini öğrenme , araç tescil tarihi sorgulama Araç Tescil tarihi hakkında detaylı bilgiyi yazımızda detaylı anlatılmaktadır.

Tescil Tarihi Nedir? Tescil Tarihi Ne Anlama Gelir ?


Vatandaşların kapı kapı gezmesini minimuma indiren büyük kolaylıklar sağlayan e-devlet sistemi ile araç sahiplerinin pek çok bilgiyi sorgulaması ,doğrulaması ve öğrenmesi mümkündür.Bunların başında aracınızın vergisini öğrenme , araç plaka sorgulama , aracın cezası olup olmadığına bakma , aracınızın MTV ödeme ,aracın ödenmemiş vergi borcunu öğrenme gibi pek çok işlem yapılabilmektedir.

Bu verilen işlemlerin çoğunu kolayca öğrenmek için istenen bilgilerin başında tescil tarihi yer almaktadır. Yazımızda tescil tarihi hakkında araç sahipleri veya kullanıcılarına gerekli bilgileri sunacağız.

Tescil tarihi Nedir?

Tescil Tarihi bir araç için ; o aracın ilk trafiğe çıktığı tarihi ifade eder.BU sıfır bir araç için trafiğe ilk çıktığı tarihtir.İkinci el bir araç için tescil tarihi kısmı biraz daha spesifiktir. Tescil tarihi ikinci el araç için noterde gerçekleşen araç alım -satış sözleşmesindeki satış tarihidir. Bu tarih ruhsata da işlenmektedir.
Tescil Tarihi çok nadirde olsa trafi şubede yeralan trafiğe çıkış tarihi ile ruhsattaki farklı olabilmektedir.Böyle Bir şeyi farketmeniz sizlerin vergi borcu ödeme vb işlemlerde tescil tarihiniz yanlış hatası verdiğinizde anlayabilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında trafik şubede olan tescil ile ruhsattaki farklı olması sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ruhsatlarda da yazan bilgi alma numarasını arayabilir veya internet vergi dairesini arayıp yardım isteyebilirisiniz.Sizlere konu hakkında yardımda bulunacaklardır.
Araç tescil tarihi hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir