TOKİ Büyümeye Devam Ediyor

TOKİ her geçen gün büyümeye devam ediyor. Birçok ülkenin gözdesi haline gelmiş bu kurum yurtdışına açılma planları yaparken Türkiye içerisinde oldukça önemli bir görev edinmiş durumda. Gaziantep’te bulunan proje hakkında konuşan TOKİ başkanı, buradaki dairelerin 341 lira taksitle alınabileceğini duyurdu. Gaziantep’te bulunan bu proje’de 154 konut bulunuyor.

TOKİ başkanı Ergün Turan, TOKİ olarak birçok yönde büyümeye devam ettiklerini dile getirirken hem Türkiye içerisinde hemde yurt dışında birçok proje geliştirdiklerini ve bunlara adım atmak için çalışmalarına hız verdiklerini dile getirdi.  Türkiye içerisinde dar ve orta gelirli aileler için yapılan konutlara ağırlık verilirken yurt dışı için müteahhitlik olarak ciddi girişmlerin olmadığını dile getiren TOKİ başkanı Ergün Turan, Türkiye içerisindeki bu pazarın yoğun ve hızlı olduğunu ve firmaların bu yüzden iç pazarda beklediklerini söyledi. TOKİ başkanı Ergün Turan, yurtdışı ile de çalışmanın oldukça önemli olduğunu vurgularken TOKİ’nin yurdışı pazarı için önemli adımlar attığını söyledi.

TOKİ Çatı Görevi Üstleniyor

TOKİ yurdışına açıldığında yerli firmalara çatı görevi göreceğini söyleyen TOKİ başkanı Ergün Turan, yerli firmalara bu konuda öncülük etmek istediğini söyledi. Amerika gibi büyük ülkelerde uygulanan bir sistemi TOKİ’nin hayata geçireceğini söyleyen TOKİ başkanı Ergün Turan, yurtdışında alınan projeleri yerli firmalara paylaştırma yapılacağını söyledi. Bu sektörde aynı çatı altında müteahhitleri toplayacaklarını söyleyen TOKİ başkanı Ergün Turan projenin tamamlanması ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunulacağını sözleri arasında yer verdi.

TOKİ Alt ve Orta Gelirli Konut Üretiyor 

TOKİ’nin dar ve orta gelirli aileler için konut yaptığını belirten TOKİ başkanı Ergün Turan, üst yüksek gelirliler için özel firmalar konut yaptığını TOKİ’nin ilgilenmediğini söyledi. Bu bağlamda Türkiye’nin farklı noktalarında konut yaptıklarını söyleyen TOKİ başkanı Ergün Turan, Gaziantep’teki son proje’den bahsetti. Aylık konut taksitlerinin 341 TL ile 1.289 TL arasında değiştiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir