TRAMER HASAR SORGULAMA

Genel - 21.02.2017 -

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir.

Tramer sorgulama ile araca ait sigorta işlemleri görülebileceği gibi aracın ağır bir hasarı olup olmadığını görebilir, kaza bilgilerini takip edebilirsiniz. TRAMER hasar sorgulama ile araç satın almadan önce satıcının verdiği bilgileri sistemden kontrol edebilmek mümkün.Güvenli araç satın alımı için bu sistem ile sorgulama yapılmalıdır.Sorgulama hakkında detaylı bilgii yazımızın devamında yer almaktadır.

Tramer Sorgulamanereden nasıl yapabiliriz?

Tramer sorgulama işlemini https://www.sbm.org.tr adresinden online olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası ile dilerseniz plaka ve sigortalı vergi kimlik numarasını dilerseniz de plaka ve sürücü kimlik numarası ile tramer kaydı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme girmeniz olacaktır.

Cep telefonunuz üzerinden SMS yoluyla da tramer hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. Aracın şasi numarasını veya plakasını 5664e kısa mesaj olarak göndermeniz halinde sonuç cep telefonunuza gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir