Tüvtürk’te Kredi Kartı ile Ödeme Yapılıyor mu?

Hususi araçlar için 2 yılda bir ticari araçlar için ise her TÜVTÜRK istasyonlarında araç muayenesi yapılmış olması gerekiyor. Eğer aracınızda temel bir takım sorunlar varsa ve aracınız sağlam değilse TÜVTÜRK muayenesinden geçmiyor ve size durum bildirilerek tamir edilip gelmeniz isteniyor. Genel olarak lastiklerin dişlerinin çok az olması, lastiklerin kötü ve yıpranmış olması, frenlerin iyi tutmaması, el freninin tutmaması, aracın aydınlatmasında yaşanan bir takım sorunlar, sinyal sistemlerindeki sorunlar ve ilk yardım setlerindeki eksiklikler de yine aracın muayeneden geçmemesinde en temel sorunlar arasında yer almaktadır.

Sizler de TÜVTÜRK muayeneleri hakkında bilgi almak ve kredi kartı ile ödemelerinizi kolay şekilde yapmak istiyorsanız aklınıza ATM kartı ve KREDİ kartı ile ödemenin mümkün olup olmadığı gelmiştir. Kredi kartı ile ödeme yapmak TÜVTÜRK istasyonlarında mümkün değildir. Pek çok kişinin akında olan bir sorudur bu ancak şuan için muayene istasyonlarında sadece nakit para ile ödeme alınmaktadır.

TÜVTÜRK MUAYENE ÜCRETİ

Hususi araçlar için 235 TL muayene ücreti alınmaktadır. Ticari araçlar için ise 305 TL muayene ücreti alınmaktadır.  Bu yüzden muayeneye giderken yukarıda belirttiğim miktarları nakit olarak yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.  Aksi halde ödemenizi kredi kartı ile yapmanız mümkün değildir.

TÜVTÜRK ÖDEME SADECE NAKİT OLARAK MI YAPILIYOR

Evet, maalesef ki şuan için TÜVTÜRK ödemeleri sadece nakit olarak yapılmaktadır. Bunların dışında bir ödeme kabul edilmemektedir. Sizler de ödemelerinizi nakit olarak yapmanız gerekecektir.

TÜVTÜRK RANDEVU

Tüvtürk den araç muayenesini yaptırmaya giderken kesinlikle randevu alarak gitmenizi önermekteyim, kolay ve hızlı şekilde randevu alarak araç muayenenizi çok fazla vakit kaybetmeden hemen yaptırmanız mümkündür.

Egzos emisyon pulu eskiden farklı kurumlardan kabul edilmekteyken, son yapılan düzenlemeler ile artık egzos emisyon pulu da sadece TÜVTÜRK istasyonlarında yapılmaktadır. Bu yüzden eğer egzos emisyon pulunuzun süresi geçmişse bunu da yine TÜVTÜRK istasyonlarında kolay ve hızlı şekilde yaptırmanız mümkünüdür. Ancak altını çizmekte fayda vardır, kredi kartı ve ATM olmaksızın sadece nakit para ile ödeme yapabilmektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir