UYAP SMS Bilgi Sistemi

Uyap sms avukat vatandaş bilgi sistemi

UYAP SMS Bilgi Sistemi Nedir?

Açılımı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi olan UYAP, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile yargı birimleri arasındaki bağlantıyı hızlandıran, şeffaf bir hizmet ortamı oluşturmayı amaçlayan bir sistemdir. Bu sistemin hayata geçirilmesi ile birlikte kağıda olan ihtiyaç azalmış oldu.

Amacı Nedir?

Bu sistem ile avukat, vatandaş, adalet ile ilgili yapılan işlemler ve atamalar üyelere kısa mesaj ile gönderilmektedir.

Ücretlendirme Nasıl Yapılır?

Mobil operatörlerinin belirlediği fiyatlar aşağı yukarı aynı olup, bu hizmetin karşılığında hattınızdan 1 TL tutarında kesinti yapılmaktadır. Kesilen bu tutara vergiler dahildir.

UYAP SMS Bilgi Sistemi Nedir?

Adalet bakanlığınca mobil operatörler ile imzalanan protokoller sonrasında mahkeme, dava ve diğer kararlar ile ilgili olarak vatandaşlara SMS gönderilmesi işlemi hayata geçirilmiştir.

Uyap Avukat Portalı Nedir?

Avukatların iş yükünü ve zaman kaybını ortadan kaldırmayı amaçlayan bu sistem aracılığı ile avukatlar daire daire dolaşmak yerine oturdukları yerden dava dosyaları ile ilgili bilgilere ulaşabilirler.  Ayrıca vekaleti olmayan dava dosyaları söz konusu olursa dava ile ilgili hakimin onay vermesi ile diğer dava dosyalarını da inceleyebilir. Avukatlara büyük kolaylık sağlayan bu sistem sayesinde herhangi bir adli kuruma gitmeden gerekli bilgiler elde edilmektedir.

UYAP Vatandaş Portalı Nedir?

Dava açan veya davalık olan vatandaşların gelişmeleri takip etmesi, dava dosyalarının bazı bölümlerini görebilmesi , davanın ne aşamada olduğu gibi bazı temel bilgilere sistem üzerinden ulaşabilir.  Bura da dikkate alınması gereken bir nokta vardır. Vatandaşa ait dava bilgilerinin güvenliği için dava da yer alan belgeler vatandaşa gösterilmemektedir. Dava ile ilgili bu belgeleri görmek isteyen vatandaşların e-imza ya da mobil imza gibi güvenliğin üst seviyede olduğu giriş yöntemlerine ihtiyaç ardır.

Yukarıda uyap sms avukat vatandaş bilgi sistemi ile ilgili gerekli bilgileri sizlerin hizmetine sunduk. Aşağıda yer alan link üzerinden potala ulaşabilirsiniz.

Uyap SMS Sistemi İçin TIKLAYINIZ..

    16 Eylül 2014 - 21:17
    Selver akcadag

    Sorgu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir